Temiz bir cildin sırrı babe cilt temizleme sütünde

Gün boyunca cildimiz; olumsuz hava şartları, serbest radikallerin etkileri ve makyaj gibi bir çok sebep ile kirlenir, tıkanır ve nefes alamaz bir hale gelir. Nefes alamayan cilt zaman içerisinde bozulmaya ve sağlığını kaybetmeye başlar. Bu olumsuzlukların yaşanmaması için cildin temizliği ve bakımı aksatılmadan yapılmalıdır. Öncelikle cildimize uyguladığımız makyaj ve bakım ürünleri, cilde dost ve cilt yapısı ile uyumlu ürünler olmalıdır. Eğer makyaj yapıyorsak, mutlaka her gece uyumadan önce makyajımızı temizlemeliyiz. Cildimiz en çok gece biz uyurken kendini yeniler. Eğer cildimiz kendini yenilediği bu aşamada temiz değil ise yenilenme işlemi maalesef olumlu sonuçlanmaz. Cildimizin gözeneklerinin tıkanması veya kirli olması yalnızca makyaja bağlı bir durum değildir. Gün içerisinde çok çeşitli sebepler ile cildimiz kirlenebilir. Bu yüzden makyaj yapsak da yapmasak da mutlaka her gece cildimizi uygun bir temizleyici ürün ile temizlemeliyiz.

Eğer cilt temizliğiniz için sıradan bir temizleyici veya tonik kullanıyorsanız, cildiniz temizlik işleminden kısa bir süre sonra gergin ve kuru bir hal alır. Birçok temizleyici ürün, cilt üzerindeki kirin ve yağın giderilmesini amaçlamaktadır. Yağdan arındırılmış olan cilt, kısa bir süre içerisinde gerilir ve nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Bu durumunda mutlaka cilt yapınıza uygun bir nemlendirici krem kullanmalısınız. Ancak temizleme işlemini nemlendirici özelliği bulunan bir cilt temizleme sütü ile yaparsanız, temizleme ve nemlendirme işlemini tek bir ürün ile zahmetsizce yapmış olursunuz. Cilt bakımı konusunda uzman olan Babe markası, geliştirmiş olduğu Babe cilt temizleme sütü sayesinde, cilt temizliğinin ve cilt nemlendirme işleminin tek bir ürün ile gerçekleşmesini sağlamaktadır.

cilt-temizleme-sutuBabe cilt temizleme sütü; cildin üzerinde oluşan kir ve kalıntıların etkin bir şekilde temizlenmesini ve bu sayede cildin daha rahat nefes almasını sağlamaktadır. Ayrıca bu ürün cildin temizlenmesinin yanı sıra, yumuşak formülü sayesinde cildin nemlendirilmesine de olanak sağlar.  Cilt üzerinde birinmiş kirleri, makyaj kalıntılarını ve toksinleri etkin bir şekilde temizleyerek gözeneklerin açılmasını ve aynı zamanda cildin alt katmanlarına kadar etki ederek cildin derinlemesine nemlendirilmesini sağlar. Yağlı cilt tipleri hariç, tüm cilt tiplerin için kullanıma uygun bir üründür. Hafif formülü sayesinde hassas cilt tiplerinde dahi güvenle kullanılabilir. Cildin rutin temizliğinde kullanıldığı gibi, makyaj temizleyici olarak ta kullanılabilen bir üründür. Göz ve çevresi de dâhil olmak üzere tüm yüz ve boyun bölgesinde kullanılabilir. Babe cilt temizleme sütü, cilt bakımı öncesinde uygulandığında, bakım ürünlerinin cilde daha iyi nüfuz etmesine olanak sağlamaktadır. Bir pamuk yardımı ile cilde uygulanan bu ürün, durulama gerektirmeyen bir formüle sahiptir. Babe cilt temizleme sütü, her gün kullanım için uygun yapıda bir üründür. Cildi kurutmadan, yağ ve kir kalıntılarından arındırılmasını sağlar.

Cildimiz vücudumuzu dış etkenlerin olumsuzluklarına karşı koruyan bir kalkan misali, tüm bedenimizi korumaktadır. Olumsuz dış etkenlere ilk maruz kalan cildimiz olduğu için, tüm kir ve kalıntıların cildimiz üzerinde birikmesi kaçınılmaz bir durumdur. Kirlerin cilt üzerinde birikmesini engellememiz pek mümkün değildir. Ancak cildimizi düzenli bir şekilde temizleyerek, biriken bu kirlerin cilt deformasyonlarına sebep olmasını engelleyebiliriz. Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için ilk olarak, cildin günlük temizliği aksatılmadan yapılmalıdır. Cilt yalnızca temiz olduğu sürede kendini yenileyebilir ve tekrar yapılandırabilir. Aksi takdirde tıkanmış gözenekler cildin nefes almasını ve kendini onarmasını engelleyecektir. Unutmayalım ki cildin sağlıklı ve genç kalması için düzenli olarak temizliğe ve bakıma ihtiyacı vardır. 


Kaynakça:

http://www.dermokozmetik.com/Babe-Cleansing-Milk-250-ml.html

http://tr.wikipedia.org/wiki/Yüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir