Sağlıklı bir cildin formülü babe tonik

Sağlıklı bir cilde sahip olmak çoğunlukla, cilt temizliği ve cilt bakımının eksiksiz yerine getirilmesine bağlıdır. Cildimiz sürekli kendini yenilemeye ve onarmaya çalışmaktadır. Ancak bu yenileme ve onarım işleminin gerçekleşebilmesi için cildin her zaman temiz olması şarttır. Gün içerisinde biz fark etmesek de cilt gözenekleri kir ve yağ birikintileri ile dolar. Birikmiş olan bu kir ve kalıntılar, cilt üzerinden temizlenmediği takdirde cildin bozulmasına ve sağlığını kaybetmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple eğer sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsak, cilt bakımında en önemli adım olan cilt temizliğinin kesinlikle ihmal edilmemesi gerekmektedir.

Günlük cilt temizliği 2 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada, cilt yapısına uygun bir temizleyici ile cildin suda eriyen forma sahip olan maddelerden arındırılması sağlanır. Genellikle suda köpüren yapıya sahip olan bu temizleyici ürünler, ciltte biriken yağların ve makyajın kolayca temizlenmesinde yardımcı olur. Ardından tonik yardımı ile temizleyiciler tarafından etkisiz hale getirilemeyen keratin pulları ve kalıntılar temizlenir. Bu sayede cilt temizliği tam anlamı ile gerçekleşmiş olur ve cilt rahat nefes almaya başlar. Tonik kullanılmadığı durumlarda, çoğunlukla cildin temizliği tam anlamı ile gerçekleştirilemez. Bu yüzden cilt bakımı ve temizliğinde tonikleme işlemi ihmal edilmemelidir.

Cilt tonikleri cilt yapısına ve kendi formlarına göre çok çeşitli guruplara ayrılmış durumdadır. Genellikle sıvı formda olan tonikler, temizleme işlemini etkin bir şekilde yapsa da, cildin kurumasına sebep olabilmektedir. Likit tonikler cilde uygulandıktan kısa bir süre sonra cildin kuruduğu ve gergin bir hal aldığı hissedilir. Eğer sizde bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız, cilt bakımında dünya devi olan Babe, yeni nesil toniği ile artık cilt kuruluklarına son veriyor. Babe tonik losyon, adından da anlaşılacağı gibi losyon formunda bir temizleyici üründür. Cildin temizlenmesinin yanı sıra nemlendirilmesine de yardımcı olur. Kullanıldığı anda cildin daha pürüzsüz ve yumuşak hissedilmesini sağlar. Cildi kurutmaz. Kir, makyaj kalıntıları ve yağların yanı sıra, cildin ölü hücrelerden arındırılmasına da olanak sağlar. Babe tonik losyon düzenli olarak kullanıldığında, cildin doğal tonuna kavuşmasına ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Tüm cilt tipleri için uygun yapıya sahip olan Babe tonik losyon, aynı zamanda alerjik ve tahriş olmuş ciltlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Cilt üzerinde yanma ve kaşıntı gibi yan etkilere sebebiyet vermez. Hafif formülü sayesinde cildi yormaz ve ph dengesinin korunmasını sağlar. Gözenekleri derinlemesine temizler ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Her gün kullanıma uygun olan bu ürünün, yüz ve boyun bölgesi temizlendikten sonra, bir pamuk yardımı ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

Babe tonik losyonun formülünde; aloe vera, yulaf özü, atkestanesi özü ve ayrıca cilt için son derece faydalı nitelikte olan A, B, E, F ve H vitaminleri bulunmaktadır. Babe tonik losyon içerdiği bu yararlı bileşenler sayesinde bir yandan cildin etkin bir şekilde temizlenmesini sağlarken, diğer bir yandan da cildin onarılmasına ve korunmasına yardımcı olmaktadır. Cilt temizliğinin ve cilt bakımının amacı; cildi olumsuz dış etkenlerin zararlı etkilerinden korumak ve cildin doğal iyileşme gücünü kaybetmesini engellemektir. Bu sebeple cildimize uygulanan ürünlerin mutlaka doğal ve cilde dost içeriğe sahip olması gerekmektedir. Bakım ürünlerinde de, makyaj ürünlerinde bu kural geçerlidir. İçerisinde cilde zararlı maddelerin bulunduğu ürünler kullanıldığı takdirde, cilt üzerinde geri dönüşü çok zor olan deformasyonlar meydana gelebilir. Nasıl ki alınan gıdalarda doğal ve sağlıklı olma şartı aranıyorsa, cildimize uygulanan tüm ürünlerde de aynı şartın aranması gerekmektedir.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Aloe_vera

http://www.dermokozmetik.com/Babe-Tonic-Lotion-250ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir