Kusursuz bir cilt için babe stop akn tercih ediliyor

Cilt yapısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Normal, kuru, karma, yağlı ve hassas olmak üzere çeşitli cilt tipleri ve bu cilt tiplerinin farklı ihtiyaçları bulunmaktadır. Şüphesiz ki en çok bakım isteyen cilt tiplerinden biri, yağlı ciltlerdir. Yağlı cilt, akne ve sivilce oluşumuna meyilli,  geniş gözeneklere sahip ve parlayan bir görünümde olan, çoğunlukla sağlıksız görünen bir cilt tipidir. Bu tip cilt yapısına sahip olan kişilerin pürüzsüz görünüme ulaşmaları için; doğru nitelikler taşıyan ürünleri, düzenli olarak kullanmaları gerekmektedir.

akneTemel cilt bakımının ilk aşaması, cildin temizlenmesidir. Gün içerisinde gözeneklerde kir ve yağlar birikir. Cilt yapısına uygun bir temizleyici ile bu kirler ciltten temizlenmeli ve cildin nefes alması sağlanmalıdır. Babe stop akn arındırıcı temizleme jeli, yağlı ve akneye meyilli cilt tipleri için üretilmiş bir üründür. Cildi temizlerken aynı zamanda fazla salgılanan yağın dengelenmesine yardımcı olur. Cilt üzerinde bazen suda çözülmeyen maddeler bulunur ve cilt temizleyici ürünler bu maddelerin ciltten temizlenmesi konusunda yetersiz kalabilir. Bu sebeple, temizleyici ürünlerin ardından cilt toniği kullanılması tavsiye edilmektedir. Tonik yardımı ile cildin tamamen temizlenmesi ve tüm kirlerin cilt üzerinden atılması sağlanmalıdır. Babe stop akn sıkılaştırıcı tonik; bir taraftan yağlı ciltlerin temizliğini tamamlamaya yardımcı olurken, diğer bir taraftan da geniş gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Temizleme ve tonikleme işlemi, cildin salgıladığı sebum miktarının dengelenmesine ve fazla yağın cilt üzerinden tamamen temizlenmesine yardımcı olur. Yağlı ciltlerin temizlenmesine yardımcı olacak diğer bir ürün ise Babe stop akn eksfoliating kremdir. Bu ürün, peeling etkisine sahiptir. Cildin fazla sebum salgılamasını önler. Cilt üzerindeki pürüzlerin giderilmesini ve bu sayede cildin daha pürüzsüz ve berrak bir görünüm kazanmasını sağlar. Haftada bir veya iki sefer ıslak cilde hafif masaj hareketleri ile uygulanır. Ardından ürün tamamen ciltten temizlenecek şekilde durulanır ve cilt havlu yardımı ile kurulanır.

Tüm bu temizleme işlemlerinin ardından cildin yeniden yumuşaması ve cilt üzerinde koruyucu tabakanın güçlenmesi için nemlendirme işlemine geçilmesi gerekmektedir. Akneye meyilli ciltler için kullanılan temizleme ürünleri sebum salgısının azalmasına sebep olduğu için cildin çeşitli bölgelerinde kuruluk ve pullanma gibi istenmeyen durumlara sebep olabilmektedir. Bu durumda yağlı ve akneli ciltlere özel nemlendirici kremler kullanarak, cildin nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olunmalıdır. Babe stop akn onarıcı ve nemlendirici krem, cildin koruyucu bariyer özelliğinin yapılanmasına yardımcı olur. Cildi yağlandırmadan etkin bir biçimde nemlendirir. Babe stop akn sebum dengeleyici ve nemlendirici krem ise, ciltte sebum salgısının çok fazla olduğu durumlarda kullanılması tavsiye edilen bir üründür. Sebum salgısı fazla olduğunda akne oluşumunun yanı sıra, cilt sürekli yağlı ve parlak görünür. Babe stop akn sebum dengeleyici ve nemlendirici krem, ciltte oluşan bu parlamanın azaltılmasını sağlar. Cilt nemli fakat mat bir görünüm kazanır.

Cilt tipimiz genetik ve değiştirilemez bir durumdur. Genellikle ergenlik döneminde cilt tipimizin olumsuz yönleri ile karşılaşmaya başlarız. Bu dönemde düzenli cilt bakımı alışkanlığı başlamalıdır. Bu sayede cilt üzerinde oluşması muhtemel deformasyonlar engellenir ve sağlıklı bir cilde sahip oluruz. Aksi takdirde cilt üzerinde oluşan hasarların geri dönüşü çok zor olabilmektedir. Özelikle yağlı ve akneye meyilli ciltlerde, cilt açık gözenekli, lekeli ve sivilceli olabilmektedir. Bu akne ve sivilceler, yanlış müdahale sonucu cilt üzerinde kalıcı izler bırakabilmektedirler. Önemli olan; cilt günlük cilt bakımının ve cilt temizliğinin aksatılmadan yapılması ve cildin deformasyona uğramasının engellenmesidir.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Akne

http://www.dermokozmetik.com/Babe-Urunleri/Stop-Akn-Serisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir