Güneşin etkilerinden babe yağsız güneş kremi ile korunmak

İnsanların yaşamları boyunca farklı ortamlara girmeleri veya farklı çevreleri tercih ettikleri zaman dilimleri muhakkak bulunmaktadır. İnsanların farklı zaman dilimlerinde tercih ettiği yerlerin başında mevsimsel olarak kullanılan tatil ortamları gelmektedir. Tercih edilen bu tatil ortamları yıl içindeki mevsimsel özelliklere bağlı olarak özellikle yazın tercih edilen tatil imkânları gelmektedir. İnsanların yaz aylarında ihtiyaç duydukları tatil imkânında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Bu hususların başında da her zaman insan sağlığını tehlikeye atabilecek konular gelirken, özellikle de güneşin insanlar ve dünya üzerindeki faydası kadar zararlarının da bulunduğunun bilinmesidir. Çünkü insan cildi hassas bir yapıya sahip olduğu için kendisi için D vitamini ihtiyacını karşılayan güneşin bir anda birçok rahatsızlığın yaşanmasına sebep olabilecek bir kötülüğe dönüştüğünü bilmelerini isteriz.

Yaz aylarında güneş ışınları gündüzlerin uzamasından dolayı çokça dik olarak gelmesinden ötürü güneşlenen, denize giren, sahilde dolaşan veya güneş altında çalışan insanlarda olumsuz etkilerinin olduğunu belirtmek isteriz. Bu gibi durumlarda bulunan kişilerin kendi sağlıkları için yapmaları gereken konuların başında da vücut ve cilt yüzeylerinin güneş ışınlarına maruz kalacağı için bu noktaların korunması gerektiğidir. Çünkü insan vücudunu saran deri tabakası çok narin bir yapıya sahip olduğu için kısa süre de güneşin zararlı olan UVA ve UVB ışınlarından etkileneceği için cilt kanserlerine kadar birçok olumsuzluğa sebep olabilmektedir.

İnsanların bu tarz güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaması için yapmaları gereken hassas olan yapıları için güneş kremlerini kullanmaları gerekir. Güneş kremi olarak tercih edilecek ürünlerin başında da şüphesiz olarak Babe firmasının ürettiği güneş koruyucuları veya kremleri gelmektedir. Babe firması insanların sağlıkları açısından birçok güneş kremini kullanımlarına sunmaktadır. Ama firmanın ortaya koyduğu en önemli üründe şüphesiz Babe Yağsız Güneş Kremi’dir. Bu ürün hassas ve narin olan ciltlerin yaz aylarında güneşten etkilenmemesi için ortaya koyduğu en önemli ürünüdür.

Babe firması yıllardır insanların dermokozmetik ürünler noktasındaki ihtiyaçlarını Avrupa’nın güzide ülkesi olan İspanya’dan tüm dünyaya üretim yaparak gerçekleştirmektedir. Firmanın ürün gamı içerisinde en fazla tercih edilen ürünleri ise şampuanlar ve güneş koruyucu kremleridir. Bu sebeple firmanın uzman olduğu konuların başında insan vücudunun ve cildinin güneşin zararlı ışınları olan UVA ve UVB ışınlarından korumak için geliştirdiği Babe Yağsız Güneş Kremidir. İnsan vücudunda en hassas bölgelerin başında şüphesiz olarak yüz bölgesi gelmektedir. Bu bölge hem yapısal olarak hem de tabaka olarak çok hassas bir yapıya sahip olduğu için Babe Yağsız Güneş Kremi SPF 50+ ürünü yüz bölgesinde mükemmel bir koruma sağlamaktadır.

yağsız güneş kremiBu ürün ilk olarak vücut ve yüz bölgesinde çok yüksek koruma sağlaması için bilinmektedir. Zengin içeriğinde doğal ve katkı maddeli bileşenler sayesinde güneş altında uzun süre koruma sağlamaktadır. Diğer taraftan ise yağlı ve hassas ciltler için içeriğinde yağ içermemekte ve sürülme sonucunda mükemmel derece emilim sağlamaktadır. Bu ürünü aynı zamanda sakinleştirici ve tahriş etmeyen içeriklere sahip olması ile de ön plana çıkarken su dayanıklı olması da yaz aylarında çok fazla kullanılan denize girmeden sonra bile hala cilt bölgesinde kalmasından dolayı uzun süre koruma sağlamaktadır.

Babe Yağsız Güneş Kremi, zengin içeriğinde fiziksel, kimyasal ve bitkisel filtreler içerirken firma tarafından hassas ve alerjik ciltler için tavsiye edilmektedir. Ürünün kullanımı için Hipoalerjik ve non-komedogenik olması da önemlidir. 20 yılı aşkın tecrübesinin sonucunda ortaya koyduğu ürünler ile tanına Babe firmasının son ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ozonosfer

http://www.dermokozmetik.com/Babe-Facil-Oil-Free-Screen-50-Cream-50ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir