Cilt Lekeleri Neden Oluşur?

Cilt lekesine neden olan başlıca etmenlerden biri güneştir. Güneşin vücuda ve cilde birçok yararı bulunurken,  uzun süre ve yoğun güneşe maruz kalan cilt hasara uğrayabilir. Bu nedenle cildin güneşle temasında güneşe karşı koruyucu ürünler ile cilt korunmalıdır.

Eğer cildinizde leke problemi var ise ya da lekelerin artmasını istemiyorsanız, yaz kış dışarı çıkarken cildinize güneş kremi uygulayınız.

Cilt lekelenmesine karşı cildi korumak için dışarıyla temas halinde bulunan bölgelere yani yüzünüze, cilt tipinizle uyumlu bir güneş kremi uygulamayı ihmal etmeyiniz.

  • Uzun süre yoğun güneşe maruz kalmak,
  • Yapay yöntemler ile bronzlaşmak (solaryuma girmek),
  • Genetik yapının bu duruma yatkın olması,
  • Hormonal değişiklikler,
  • Yanlış ürün kullanımı,
  • Kimyasal içeren ürünler ciltte lekelenmeye neden olabilir.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt lekelerine karşı; cilt bakım uygulamaları, tedavi yöntemleri ve evde uygulanan doğal maskeler gibi pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Evde yapılan uygulamalar ile ciltte oluşan lekeleri hafifletmek mümkün olurken tamamen gidermek ve kısa sürede yok etmek mümkün olmamaktadır.

Genel olarak yoğun lekeler için cilt bakım ve tedavi yöntemleri ile daha kısa sürede ve daha verimli sonuçlar elde edilebilmektedir.

Cilt Lekeleri İçin Babe Iqualogy White

Babe Iqualogy White, lekeli ciltler için özel olarak tasarlanmıştır. Ürünleriyle göz dolduran seride cilt lekelerine karşı cilt bakımınızı sağlayacak tüm ürünler mevcuttur.

Lekeli cildin temizliği, bakımı için özel ürünlere sahip olan serinin ürünleri ile cilt bakımınızı yapabilir ve cilt lekelerine karşı mücadele edebilirsiniz.

Babe Iqualogy White Corrective Micellar Lotion 250ml:

Serinin cilt temizliği için kullanılan ürünüdür. Lekeli cildin temizliğini sağlayarak aydınlık, canlı ve arınmış bir cilt dokusu için tercih edilebilir. Cilt lekelerine karşı bakım sağlamak, cildi temizlemek ve cilt tonunu eşitlemek için 3’ü 1 arada bakım ürünüdür. Hem cilt hem de makyaj temizleyicisi olarak kullanılabilir. Sabunsuz ve durulama gerektirmeyen bir üründür.

Babe Iqualogy White Skin Tone Unifying Cream Spf30 50ml:

Cildi aydınlatmak ve cilt tonunu eşitlemek için bakım sunar. Spf30 koruma özelliği ile aynı zamanda cildinizi güneşten de korur. Yüksek korumalı yapısıyla koyu leke oluşumunu önlemeyi amaçlar. Olgun ve kuru ciltlerin kullanımına uygundur. Leke karşıtı bakım ile cildinizdeki lekeleri minimize etmek ve yeni leke oluşumunu önlemek için çalışır.

Babe Iqualogy White Skin Tone Unifying Fluid 50ml:

Yağlı cilt için özel olarak tasarlanmış hafif jel-krem dokulu bir üründür. Cilt tonunu eşitlemek, lekeleri hafifletmek ve homojen bir cilt görünüm sağlamak için kullanılabilir. Hafif dokusu ile yağlı cildin parlamasına karşı, cilde mat bir görünüm kazandırabilir.

Babe Iqualogy White Intensive Skin Tone Unifying Serum 30ml:

Koyu lekelere karşı aydınlatıcı cilt bakım serumudur. Ultra hafif ve akışkan bir dokuya sahiptir. Cilt lekelerini aydınlatmak, cilt tonun eşitlemek ve yeni lekelerin oluşumunu önlemeyi hedefler. Tüm ciltler için kullanıma uygundur.

Uzun yıllardan beri eczane ve online kanallarda satışı bulunan Babe ürünleri hakkında detaylı bilgiye sayfamızdan ulaşabilir ve Babe markasının diğer ürünleri hakkında bilgi de edinebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir