Babe güneş koruyucu ile güneşin zararlı etkilerinden korunmak

İnsan vücudunda sadece organ ve uzuvları ile değil, aynı zamanda tüm bu organ ve uzuvları kaplayan deri tabakası ile de yaşayan büyük bir sistemdir. İnsanların vücudunda bulunan ve son derece mükemmel çalışan bir sistemin parçaları olan organ ve uzuvlar için hem hemen hepsi kendi sistemlerini koruyabilmektedirler. Ama bu koruma işlemi vücudu ve cildimizi kaplayan deri için aynı şeyleri söylemek aslında çok mümkün değildir. Çünkü insan derisi çok hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle derinin insan vücudunu sardığı tüm yerlerde aynı kalınlık, hassaslık ve narinlikte olmadığını biliyoruz. Bunun için önemli olan deri gibi hassas, kolay bir şekilde yırtılabilen, çizilebilen hatta kesilebilen bir yapı için yapılması gerekenlerin başında organizmanın korunması gerekir.

İnsan vücudundaki derinin korunması gereken noktaların başında kış ve yaz ayları gelmektedir. Kış mevsiminde deri tabakasının nasıl bir yapıya büründüğünü bilmekte ve korumak için özellikle elbise ve kıyafetler ile koruma altına almaktayız. Diğer taraftan ise kış mevsiminde açık olan yerlerin etkilenmemesi için el, yüz ve cilt kremlerini kullanmaktayız. Diğer taraftan ise derinin korunması için özellikle yaz aylarında dikkat edilmesi gerekenlerin başında şüphesiz güneşin zararlı ışınlarından korunmak icap etmektedir. Deri gibi büyük bir organizmanın yaz aylarında güneşin UVA ve UV ışınlarına uzun süre maruz kaldıkları yaz aylarında güneşlenme, uzun süre güneş altında yüzmek ve kalmak istemektedirler. İşte bu gibi durumlar için dünyaca ünlü Babe firması tarafından geliştirilen Babe Güneş Koruyucuyu kullanmak gerekir.

gunes-koruyucuBabe firması Avrupa da üretim yapan İspanyolların en meşhur dermokozmetik firmasıdır. Bu firma insanların kullanımı için dermokozmetik alanında son derece mükemmel ürünler ortaya koymaktadır. 20 yılı aşkın tecrübesi ile insanların her zaman gönlünde taht kurmuş bir firmadır. Babe firmasının en iyi olduğu noktaların başında da şüphesiz şampuan, cilt kremleri ve güneş koruyucuları gelmektedir. İşte insanların yaz aylarında güneşin tadını iyi çıkarma adına ortaya koyduğu en önemli ürünlerden biri olan Babe Güneş Koruyucu da bunlardan sadece biridir. İnsan vücudunu saran deri tabakası için güne iyi yer yer aynı frekansta çalıştığını söylemek çok mümkün değildir. İşte deri ile güneş ışınlarının frekansları tutmadığı zaman güneş gibi masum bir doğa olayı bir anda derinin en büyük düşmanı olabilmektedir. Çünkü güneşin insan vücudu için D vitamini ihtiyacı olduğunu ve bunu en iyi şekilde karşıladığını bilsek bile uzun süre güneşin UVA ve UVB ışınlarına maruz kalındığı zaman ilk olarak UVA ışınları sayesinde cilt ve deri yüzeyinde yanıkların yüksek oranda ve ciddi rahatsızlıklara yol açtığını söylemek gerekir. UVB ışını ise, derinin hem üst kısmı ile hem de derinin altında bulunan birçok kök hücrelere ulaşarak her birinin zarar görmesini sağlar.

İşte bu ve bunun gibi birçok rahatsızlığı yaşamadan Babe Güneş Koruyucuyu kullanmaya başladıktan sonra güneşin olumsuz hiçbir ışığına maruz kalmadan yaz aylarının tadını çıkarabileceksiniz. Aynı zamanda güneşin D vitamini katkısını tüm vücudunuz için alabileceksiniz. Babe Güneş Koruyucu ürünleri birçok insan cildi ortaya konmakta ve aynı zamanda insanların sağlıklı ve doğal görünümlere kavuşmasını sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan zengin bileşenler sayesinde ve birbirinden farklı birçok çeşidi ile hem yağlı hem yağsız hem de normal ciltler için üretilmiş olan çeşitleri bulunmaktadır. Bu ürünü güneşe çıkmadan yarım saat önceden sürülmesi ile güneş karşısına çıkılması tavsiye edilir.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/UV

http://www.dermokozmetik.com/Babe-Sun-Screen-50-Spray-200ml.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir